Blažena Djevica Marija od Snijega (Čepići). Crkva se počela graditi 1430. godine.
„Trobrodna crkva Sv. Marije s poligonalnom apsidom. Nad svetištem je mrežasti svod, a kruškolika rebra poduprta su figuralnim konzolama i sastaju se figuralnim zaglavnim kamenima. Neki su kapiteli figuralno ukrašeni.

Crkvu su, prema latinskom natpisu, radili Matej iz Pule i Petar iz Ljubljane 1492. Godine. U unutrašnjosti crkve je ploča s glagoljskim natpisom iz 1588.“

Zvonik je, na pročelju crkve visok 15 metara s dva zvona. U crkvi su još: oltar s palom BDM s djetetom, oltar sa slikom Isusa na križu i oltar s reljefom BDM, te škropionica i sakristija. Ovdje je djelovao samostan Benediktinki iz XIII.stoljeća. Kasnije je uz crkvu postojao Pavlinski samostan čiji su ostatci bili vidljivi sve do 1849.godine.