Pismo župljanima

Krist je uskrsnuo!
11. travnja 2020.

Draga braćo i sestre!

S obzirom na situaciju nastalu zbog širenja bolesti koronavirus i prema odredbama Hrvatske Biskupske Konferencije od petka 20.ožujka 2020. nećemo moći, nažalost, sve do daljnjega slaviti svete mise na području župe Buje (uključujući također i nedjeljna misna slavlja).

U misama, iako bez Vaše prisutnosti, molit ćemo za Vaše nakane i za nakane Vaših najbližih koje nosite uvijek u svojim srcima, a koje Bog najbolje poznaje.

Možemo biti uvijek duhovno povezani putem svakodnevne molitve, malih odricanja, čitanja Božje Riječi i dobrih djela. Također možete pratiti svete mise preko radija ili televizije i pričestiti se na duhovan način, to jest u svojim srcima. Crkva „Mater Misericordiae“ ostat će i dalje otvorena tokom dana, ipak isključivo za osobnu molitvu i u prisuvstvu ne više od deset osoba odjednom.

Molimo da i Vi molite za nas, za mene i don Maura, također i mi smo potrebni Vaše duhovne blizine.

U ovim izazovnim trenucima uzdamo se u našega Gospodina Isusa Krista, koji je Gospodar ljudske povijesti i svakog vremena, najbolji lijek našim slabostima i pobjednik nad svakim zlom, a prije svega nad grijehom. Jedini On može i želi uvijek sve okrenuti na dobro!

Pozdravljamo Vašu djecu, unuke, a prije svega stare i nemoćne u Vašim obiteljima, koji su preko svojih trpljenja najbliži Isusu Kristu!

Na sve Vas zazivamo Božji blagoslov i zagovor Marije – Majke Milosrđa i svetog Servula!

U Bujama, na blagdan sv. Josipa, 19. ožujka 2020.

Marcin Madej – župni upravitelj ž. Buje

Mauro Boccadoro – župni vikar ž. Buje